fbpx

online marketing na míru

Marketing

Digitální marketing ušitý na míru.

Každé podnikání je jedinečné, jako i spolupráce s každým klientem v oblasti online marketingu.
Vytváříme komplexní strategie a kampaně s cílem budovat dynamický růst Vašemu byznysu, zvyšovat povědomí a dosahovat konzistentní výsledky.

PPC

Při PPC inzercí platíte za každý jeden proklik. Proto je velmi důležité, aby tyto prokliky byly relevantní. Pomůžeme vám se správným cílením, nastavením, vyhodnocováním i úpravami placené inzerce.

SOCIAL MEDIA

Facebook, Instagram, Linkedin. Na těchto sítích tráví čas většina vašich zákazníků a to i v případě, že Vaše firma podniká v B2B oblasti. Správné zvládnutí sociálních médií může být klíčové v budování vaší značky a vztahu s vašimi zákazníky.

UX

Nezáleží, zda je cílem vaší stránky přímo prodat, získat kontakty nebo přilákat zákazníky do Vaší prodejny. Optimalizace uživatelské zkušenosti (UX optimisation) je důležitým nástrojem na zvyšování těchto konverzí.

U

SEO

Organická návštěvnost je největší s nejvyšší mírou konverze. Proto je její význam v digitální marketingové strategií opravdu velký. Pokud chcete zvyšovat váš online prodej, SEO je pro vás klíčovým nástrojem.

S čím pomůžeme?

z

BUDOVÁNÍ ZNAČKY

ZÍSKÁVÁNÍ ZÁKAZNÍKÚ

ZVYŠOVÁNÍ ZISKU A TRŽEB

BUDOVÁNÍ VZTAHU

1) ONLINE PLATFORMS
CORRECTLY “PUT TOGETHER” WEBSITE OR ESHOP
You need to lead your customer step by step, preferably through individual points, to have it explained gradually and easily. If your website is not made logically or technically well, you risk up to as 72% exit rate from your website – don’t lose your client so easily! Neuromarketing has revealed the behavior of users on the web, its knowledge needs to be used. Plus, can your website collect data about peoples behavior on your pages? Our Verteco website can do all of this. Find out more here.
2) COMPANY VIDEO
IT DEFINITELY HELPS TO REPRESENT SPREAD WORDS ABOUT YOUR COMPANY THROUGH DYNAMIC VIDEO.
If your cliets see, that your company is real and you really have all you try to represent, you will earn their trust and help them to choose your comapny quicker. Also, it can help them to visualize cooperation processes. Or maybe they can find another field, that they are interested in and your company is good at. Video viewing rate is way much higher then when reading text. Of course, some rules have to applied – such as video lenght. Optimal lenght is 60 to 150 seconds, where you have to sell your comapany as best as you can. Not sure?We can do it for you – get video from Verteco.
3) SOCIAL NETWORK MANAGMENT
CREATING REPRESENTATIVE PROFILES ON SOCIAL NETWORKS
This is not just a game for young people anymore, its a neceserity for all companies. Almost everybody nowdays uses social networks and their first step is to look up your company and get a first impression. That’s why our graphics will do everything to make your companys profile be worth looking for.

4) WORLD OF EMAILS
SEND OR SUBMIT A NICE BROCHURE
Sent to your clients profesionally designed brochure or cataloque. Or you can just hand it out to them during the next meeting. It will leave impression and they’ll remember you better. Print version can be prepared and made by our partners – all you need to know is how many brochures you’ll need and we’ll prepare custom price offer for you.